You are currently viewing Przyjęcie weselne – co zrobić z dziećmi?

Przyjęcie weselne – co zrobić z dziećmi?

Jak zapełnić czas dzieciom podczas przyjęcia weselnego?

Impreza okolicznościowa jak i przyjęcie weselne pozytywnie nastraja zarówno dorosłych, jak i młodszych gości. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy organizatorzy całego zamieszania zdają sobie sprawę, iż miedzy potrzebami i formami zabawy obu grup występuje pewnego rodzaju dysonans… Dzieci, mimo swojego zamiłowania do tańców i śpiewów, na dłuższą metę mogą z trudem dostosowywać się trybu biesiady starszych uczestników wesela.Współcześnie jednak istnieje szereg możliwości zapewnienia dzieciom równie ciekawej rozrywki, która żywo zainteresuje ich w trakcie wesela. 

Odpowiemy na wszystkie pytania!

Propozycje naszych konsultantów ślubnych

  1. Jednym z najbardziej popularnych elementów pozostaje zatrudnienie profesjonalnego animatora, który:
  • stymuluje dzieci do zabawy we własnym gronie,
  • wymyśla gry,
  • przygotowuje też malowanie twarzy,
  • dmuchanie kolorowych baloników,
  • a niekiedy nawet przebieranie się w śmieszne kostiumy.

2. Szczególnie w okresie wiosenno letnim dołączyć do tego można zabawy na świeżym powietrzu, w otoczeniu przynależnym do obiektu, na terenie którego odbywa się impreza weselna. 

3. Wśród dodatkowych rozwiązań pozwalających na dostosowanie się do potrzeb najmłodszych gości weselnych znajduje się wydzielenie stolika i opracowanie menu specjalnie dla dzieci, zupełnie lub częściowo odmiennego do menu dorosłych. Takie rozwiązanie sprawia, ze dzieci szybko się zapoznają i mogą od pierwszych chwil wesela czuć się swobodnie we własnym towarzystwie, podobnie jak mato miejsce w ich przedszkolach czy szkołach.

4. Dobrym pomysłem jest też zatrudnienie opiekunki (lub dwóch takich osób), by dopilnować przede wszystkim bezpieczeństwa latorośli. Pod opieką dorosłego dzieci mogą znacznie swobodniej poruszać się po sali weselnej, wokół obiektu i wymyślać swojej zabawy rówieśnicze, wiedząc że czuwa nad nimi obserwator.

5. Innowacyjnym pomysłem jest uwzględnienie na etapie organizacji samego wesela, kącika zabaw lub też kącika tematycznego dla dzieci. W trakcie przyjęcia mogą one wówczas wziąć udział w warsztatach przygotowywania słodkiego sushi, lodów, ozdabiania ciastek czy pierniczków, itp. Paleta możliwości w takim dziecięcym przedsięwzięciu jest wówczas ograniczona niemal wyłącznie wyobraźnią Młodej Pary i organizatorów, gdyż nie potrzeba tu nawet szczególnie wiele zasobów. Wystarczy:

  • przygotowanie przyborów plastycznych,
  • czy ogłoszenie konkursu prac i już można spokojnie biesiadować, nie martwiąc się o znudzenie dzieci.

Rozrywki dla dzieci podczas przyjęcia weselnego

Każdy detal wesela, jaki młodzi obmyślają całymi tygodniami powinien uwzględniać zapewnienie atrakcyjnego czasu dla grupy dzieci, nie powodując kolizji w tradycyjnych aspektach wesela, jak chociażby tańce, symboliczny podział tortu czy innych elementów.

Szczególny nacisk na zapewnienie dzieciom rozrywek na weselu może pociągać za sobą zorganizowanie kilku rozrywek jednocześnie, do wyboru, według preferencji najmłodszych. jest to zarówno przystanek-deser, gdzie dzieci mogą samodzielnie tworzyć własne słodkości, stolik-kreatywna pracownia, jaki umożliwia skomponowanie twórczych prac plastycznych.

W przypadku miejsc tak rozbudowanych jak Dom przyjęć Finezja, dodatkowo pojawia się opcja większego przedsięwzięcia, jakim jest poszukiwanie skarbów w restauracji czy na zewnątrz. Przygotowanie maleńkich prezencików dla dzieci, rozdawanych na początku lub trakcie imprezy będzie dodatkowym ożywieniem atmosfery zabawy.

Nieograniczona pula możliwości dotyczyć może napisania listu z życzeniami dla Młodej Pary, układania puzzli, mieszania kolorowych napojów, a niekiedy nawet…wykonywania zdjęć jednorazowymi aparatami fotograficznymi!