You are currently viewing Przyjęcie weselne – na co zwrócić uwagę?

Przyjęcie weselne – na co zwrócić uwagę?

Przyjęcie weselne

Wybór i organizacja wesela jest ważnym elementem ślubu z punktu widzenia oprawy i zapadającej w pamięć atmosfery. Po wstępnym stresie uroczystości oficjalnej, to właśnie przyjęcie wraz z gośćmi stanowi obszar najlepszych wspomnień Młodej Pary i towarzyszących im bliskich.

Przyjazne otoczenie

Preludium dla miejsca wybranego na wesele stanowi zarówno dojazd, parking, jak i malownicza okolica, która o każdej porze roku będzie świetnym tłem zdjęć pamiątkowych. Przestrzeń zorganizowana wokół obiektu zawsze pozostaje we wspomnieniach nowożeńców, jak i ich gości

Odpowiemy na wszystkie pytania!

Funkcjonalny układ sali

Odpowiedni rozkład stołów, ich ulokowanie w odległości od ścian są bardzo ważne dla poruszania się gości, zwłaszcza jeśli jest ich wielu. Nie mniej istotne jest oświetlenie, które może optycznie zwiększać dostępną przestrzeń, czemu służy również dobrana kolorystyka ogólnego wystroju.

Funkcjonalność sali weselnej i wywierane przez nią uniwersalne dla wszystkich gości przyjazne wrażenie, pozwalające zarówno na zabawę, jak i odprężenie powinno łączyć się w jedną całość. Warto przez to zwrócić uwagę na posiadaną lub możliwą do wydzielenia strefę relaksu, z której chętnie skorzystają biesiadnicy w trakcie imprezy.

Jest to tak samo ważne jak wybór fotografa, kamerzysty czy orkiestry weselnej. Funkcjonalne
połączenie platformy do tańca i strefy posiłków z pewnością jest dodatkowym atutem miejsca.

W Domu Weselnym Finezja wystrój, dostęp do światła dziennego, pozwala zanurzyć się w całonocnej zabawie weselnej.

Dzieci na weselu, czyli moc energii

Przyjęcie weselne jako rodzinna uroczystość dotyczy najczęściej osób w różnym wieku, włączając w to dzieci. Ich obecność powoduje potrzebę dostosowania sali przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa. W Domu Przyjęć Finezja organizowanie imprez z udziałem dzieci zapewnia komfort zarówno najmłodszych gości, jak i towarzyszących im dorosłych.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na układ stołów restauracyjnych, widok na strefę muzyczną, ale również na dobrane przez Młodą Parę dekoracje w obrębie Sali i części posiłkowej.

Optymalne i minimalistyczne podejście do tego tematu pozwala na stworzenie warunków odpowiednich i estetycznych dla każdej grupy wiekowej.

Atrakcyjnie i do syta

Obsługa kelnerska, jej sympatyczne usposobienie i sprawność serwisu nie zastępują jednak wrażeń zmysłu smaku. Zgodnie z polską tradycją, zaspokojenie apetytu gości i zapewnienie niezapomnianych posiłków powinno być jednym z priorytetów wyboru miejsca na przyjęcie.

Elastyczność i zarazem atrakcyjność oferowanych posiłków gorących, a także klasycznej zimnej płyty jest kierunkiem wyznaczającym klasę danego obiektu. Komponowana przez Młodą Parę oferta żywieniowa na przyjęciu weselnym powinna obejmować zarówno możliwość zamówienia tradycyjnych polskich potraw, jak i bardziej nowoczesnych zestawień, w tym też bazujących głównie na szwedzkim stole.

Należy przy tym zwrócić uwagę ponownie w stronę zadowolenia najmłodszych gości imprezy, serwując kilka dziecięcych, uniwersalnych smakołyków.

Zwieńczeniem całości biesiady jest oczywiście tort weselny, który stanowi wizytówkę nowożeńców.