You are currently viewing Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej

Wybór sali

Przed Wami nie lada wyzwanie? Musicie wybrać salę do zorganizowania wesela a nie wiecie od czego zacząć? Artykuł ten powstał właśnie z myślą o tym, aby pomóc Wam w tym wyborze oraz nakierować na to, co powinno zwrócić waszą uwagę. Sal weselnych jest całe mnóstwo. W tych czasach jest ich do wyboru do koloru, co tym bardziej utrudnia wybór. Wszystko to uzależnione jest od wielu czynników, nad którymi musicie się dobrze zastanowić, zanim zaczniecie intensywne poszukiwania.

Rozmiar imprezy

Najważniejsze jest ustalenie jak wielkie wesele planujecie zrobić. Zróbcie wstępną listę gości weselnych, aby oszacować jak duże szykuje się przyjęcie. Jest to kluczowe, aby poszukiwania miały sens! Każda sala ma określone “widełki”, które określają ile osób maksymalnie zmieści się na sali. Tutaj należy zadbać o to, aby każdy gość miał wystarczająco dużo przestrzeni i nie odczuwał, że na sali, czy przy stole, jest zbyt tłoczno. Warto tę kwestię uzgodnić z właścicielem sali i podkreślić, że chcecie uniknąć niezadowolenia gości.

wybór sali weselnej Dom Przyjęć Finezja

Określenie wydatków

Drugą, równie ważną kwestią, jest zorientowanie się jaki jest zakres cen w danym regionie. Czy jest to 120zł, 180zł, czy może 220zł za osobę? Po określeniu ile jesteśmy w stanie zapłacić, dużo łatwiej będzie Wam dokonać selekcji i dobrego wyboru sali. Nie oszukujmy się, sala jest zazwyczaj najdroższym wydatkiem w tym najważniejszym dniu. Oczywiście wszystko zależy od ilości osób oraz jedzenia, które będzie serwowane. Duże znaczenie ma także lokalizacja jak i wystrój sali oraz jej otoczenie. Tutaj musicie się zastanowić co ma dla was największe znaczenie. Trzeba liczyć się z tym, że jeżeli wybierzecie miejsce sporo oddalone od Was, to należy doliczyć dowóz gości. Może w tym momencie lepiej wziąć salę, która jest bliżej?

Wrażenia estetyczne i wygoda

W większości wyborem sali oraz elementów dekoracyjnych zajmuje się przyszła Panna Młoda. A to dlatego, że to właśnie kobietom bardziej zależy na wyjątkowym wystroju i oprawie. Na sali spędzicie większość waszego weselnego dnia i choć wystrój jest ważnym elementem to jednak komfort i wygoda są pierwszorzędną potrzebą. Nikt przecież nie chce, aby goście zmuszeni byli przeciskać się między stolikami czy krzesłami. Zarówno miejsca przy stołach jak i parkiet powinny być na tyle dogodne, aby każdy czuł się swobodnie.

Odpowiemy na wszystkie pytania!