You are currently viewing Jak zabrać się za organizację wesela?

Jak zabrać się za organizację wesela?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że organizacja ślubu potrafi solidnie nadszarpnąć nasz budżet. Jest tak wiele rzeczy do załatwienia, że osoby, które nie są najlepsze w organizacji, mogą sobie nie poradzić. Do tego w grę wchodzą nasze ograniczenia finansowe. Jak to ugryźć i co zrobić, aby nasz ślub był idealny, ale uwzględniając przy tym, że zależy nam na stosunkowo niskich wydatkach? Zastanówmy się na czym możemy zaoszczędzić!

Własnoręcznie robione dekoracje

Coraz więcej przyszłych par młodych decyduje się na wykonanie własnoręcznie zaproszeń, winietek, czy upominków. Choć wydatki z tym związane nie wydają się spektakularne, to jednak mnożąc to przez ilość gości, może wyjść całkiem pokaźna suma.

Wykonanie takich dekoracji samemu po pierwsze nie uszczupli tak bardzo naszego budżetu, a po drugie będzie wyjątkowe i niepowtarzalne. Im więcej włożymy w to serca, tym więcej radości nam to przyniesie. Gościom z pewnością też.

Suknia ślubna i dodatki

Co do sukien pożyczonych, kupionych, czy szytych na miarę, zdania są bardzo podzielone. Część kobiet decyduje się na uszycie sukni od początku do końca. Może to być spowodowane na przykład nietypową figurą lub specjalnymi wymaganiami. Niektóre panny młode chcą mieć suknie niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju, a niektórym wystarczy po prostu fakt, że jest piękna i dobrze leży. Takie suknie również potrafią być drogie, a do tego dochodzą poprawki krawieckie, bo rzadko się zdarza, że suknia pasuje idealnie. Jest jeszcze trzecia grupa kobiet. Zależy im na tym, aby suknia nie była droga, ale równie piękna.

Panny Młode, które nie czują potrzeby przechowywania sukni przez lata, postanawiają ją odsprzedać. Oczywiście ceny są bardzo różne, ale jest to właśnie jeden ze sposobów na obniżenie kosztów organizacji wesela. Należy jednak pamiętać, że tutaj również trzeba pomyśleć o poprawkach krawieckich, które nieco podwyższą wydatek. Mimo to, jest to zdecydowanie najtańsza opcja!

Ślub w dzień powszedni

Oczywiście są plusy i minusy planowania ceremonii ślubnej oraz wesela w dzień roboczy, natomiast warto o tym pomyśleć. Wadą będzie fakt, że część gości może się nie pojawić, ponieważ nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wolne w środku tygodnia. Natomiast wystarczy przemyśleć fakt wynajęcia sali w piątek lub w dzień poprzedzający jakieś święto, aby koszta znacząco zmalały! Coraz więcej narzeczonych decyduje się na taki krok, bo może to być dla nich zbawieniem, tym bardziej, jeżeli szykuje się okazałe wesele. Drugą zaletą jest fakt, że przyszli nowożeńcy nie napotkają problemu związanego z zarezerwowaniem wolnego terminu ślubu. Będzie ich o wiele, wiele więcej. Tak samo wygląda sytuacja z kamerzystą, fotografem, zespołem czy dj’em.

Jest wiele sposobów na ograniczenie swoich wydatków związanych z przygotowywaniem wesela. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na to, na co wcześniej nie można było sobie pozwolić lub po prostu je odłożyć.

Odpowiemy na wszystkie pytania!