You are currently viewing Wystrój sali weselnej

Wystrój sali weselnej

Wystrój sali weselnej godny najwyższej uwagi

Możesz pokazać swoją osobowość w każdym szczególe wydarzenia. Jak nie pomylić się przy wyborze stylu imprezy? Nasz zespół profesjonalistów od wielu lat pracuje w zakresie organizacji imprez. Zapraszamy na bezpłatne telefoniczne konsultacje z naszymi specjalistami!

Oprawa graficzna każdej imprezy weselnej jest nie mniej istotna niż samo wydarzenie. Aktualne możliwości, jakie stwarzają organizatorzy oraz dostęp do niezliczonej ilości pomysłów czerpanych z różnych inspiracji pozwala na dowolne komponowanie najpiękniejszych wystrojów wnętrz. Jest to szczególnie ważne nie tylko z punktu widzenia użyteczności sali, przyjaznej i komfortowej atmosfery, ale też zdjęć, które pozostają przecież ten jeden jedyny raz na zawsze! W końcu kto powiedział, ze złote rybki w szklanej kuli nie mogą być ciekawa alternatywą dla kwiatów na weselnych stolikach?

Poza podstawowym oglądem wystroju całej sali, kolorystyki, oświetlenia, ilości okien, kąta padania światła dziennego i słońca, ważny jest każdy ze stolików. Zbyt dużo elementów może znacznie utrudniać poruszanie się, a do tego powodować nieustanne spadanie zimnej płyty czy napojów. Sytuacja ta będzie wysoce niezręczna tak dla gości, jak i gospodarzy- Młodej Pary. Podobnie nadmiar wyłożonych na tacach ciast czy owoców, zbyt ciasne rozlokowanie zastawy może nastręczać niemałych trudności w trakcie zabawy.

Sala weselna

Ważnym elementem każdej sali weselnej jest pozostała oprócz stołów ilość miejsca przeznaczonego dla orkiestry i do tańca. Trzeba wziąć pod uwagę, że wraz z upływem czasu, w godzinach wieczornych impreza zacznie nabierać tempa, a w pewnym momencie niemal wszyscy goście mogą znaleźć się na parkiecie. Dostosowanie liczby gości do dostępnego miejsca zabawy muzycznej jest niezbędne w sytuacji, gdy stoły traktowane są jedynie jako miejsce odpoczynku, a większość zaproszonych nie schodzi z parkietu. Do tego konieczne staje się zapewnienie właściwego oświetlenia wieczorowego, najlepiej innego do strefy stolików (dla odpoczynku), a odmiennego do tańca. Wszystkie te parametry odnoszą się do ogólnej funkcjonalności miejsca.

Ustawność sali

Pod tym hasłem kryje się szeroko rozumiana elastyczność i modułowe połączenie lub rozłączenie poszczególnych elementów, jakie możliwe jest w danym miejscu. Dom Przyjęć Finezja oferuje w tym przypadku wiele możliwości modyfikacji, dostawienia czy też usunięcia konkretnych elementów, które nie są zamontowane na stałe. Wystrój wnętrza można wówczas zaopatrzyć w nowoczesne elementy świetlne jak napis LOVE czy dostawienie szwedzkich stołów z przeznaczeniem na słodycze czy ozdobne artykuły spożywcze, które bywają popularne na wielu weselach. Przestrzeń ogrodowa, jaka przyporządkowana powinna być do Sali weselnej pozwala na umiejscowienie w nim przy sprzyjającej pogodzie dodatkowych atrakcji, jakie chce zapewnić Młoda Para. W Domu Przyjęć Finezja w Jastrzębiu można wprowadzić mobilny bar kawowy, punkt lodów tajskich czy malowania piaskiem.

Powiew świeżości

Wisienką na torcie może być nie tylko owoc. W przypadku organizacji wystroju sali weselnej, właściwa wentylacja i opcje jej usprawnienia są równie ważne jak całość dobieranych dekoracji. Możliwość wyjścia na zewnątrz nie zastępuje obiegu powietrza w samej sali weselnej, zwłaszcza ze pogoda może zupełnie nie sprzyjać pobytowi w ogrodzie. Wystrój miejsca nie powinien przytłaczać swobody ruchu nie tylko gości, ale i kelnerów, a także być dopasowany do historii Młodej Pary. Bogate zdobiennictwo, na jakie również może zdecydować się gospodarska para musi być odpowiednio dostosowany do samego miejsca, wysokości ścian, nowoczesnego lub tradycyjnego budownictwa. Wówczas szczegóły wkomponują się bez problemu w tło, a nie wywołają naocznego dysonansu między tak eklektycznym połączeniem.

Wesele w stylu Boho?

Styl ten jest jednym z najnowszych trendów od ubiegłego roku. Przeczytaj wpis na naszym blogu: https://domprzyjecfinezja.pl/wesele-w-stylu-boho/

Odpowiemy na wszystkie pytania!