You are currently viewing Muzyka na weselu i imprezie okolicznościowej

Muzyka na weselu i imprezie okolicznościowej

Czy warto zadbać o muzykę w czasie imprezy?

Muzyka łagodzi obyczaje, ale też uświetni każdą zabawę, a zwłaszcza tak ważną jak przyjęcie weselne czy  przyjęcia okolicznościowe. Element ten jest jednocześni jednym z najważniejszych dla uświetnienia spotkań i zabawy. Dobranie właściwego stylu muzycznego i samego wykonawcy pojawia się często już na samym początku planowania. Problemem może być nie tylko podjęcie decyzji zgodnie z osobistymi preferencjami Młodej Pary czy gospodarcza danego wydarzenia. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę grupy wiekowe gości, jacy pojawią się na przyjęciu oraz tematykę imprezy. Jeśli przybiera ona charakter bardziej formalny warto postawić na klasyczne rozwiązania w zapewnieniu oprawy muzycznej. Jest to szczególnie ważne, gdy punktem wyjścia dla organizacji spotkania nie jest typowa zabawa taneczna, ale kameralny zjazd, gdzie muzyka nie może zagłuszać rozmów.

DJ czy orkiestra

Nowoczesny charakter wesela czy innej imprezy może skłaniać do wynajęcia DJ`a, który posiada wiele zalet. Wśród nich znajduje się zarówno atrakcyjna cena, jak i dobór repertuaru, który niemal na miejscu dobry DJ jest w stanie zmiksować na Sali weselnej.

Orkiestra z kolei będzie znacznie lepszym rozwiązaniem w przypadku potrzeby urządzenia tradycyjnego wesela lub też potrzeby wyższej jakości muzyki na żywo, która nie jest odtwarzana. Koszty zatrudnienia grupowego wykonawcy są z jednej strony większe, ale zarazem umożliwiają wykorzystanie potencjału muzyków do zamawiania piosenek i utworów na życzenie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku składania dedykacji, choć tak uniwersalny element może też z powodzeniem wdrożyć w muzyce DJ.

Odpowiemy na wszystkie pytania!

Efekt wizualny a dobór wykonawcy

Dobór właściwego wykonawcy na wesele czy imprezę okolicznościową będzie determinować nie tylko całokształt muzyki i ustalenia następujących po sobie utworów, ale jednocześnie pociąga za sobą walory wizualne. W przypadku orkiestry zdecydowanie korzystniej włącza się ona w wystrój i otoczenie imprezy, można przy niej przystanąć na dłużej, szczególnie dzieci lubią przyglądać się na grze instrumentalnej. Wybierając DJ`a znacznie trudniej o takie atrakcje, tym bardziej, że przy koncepcji tradycyjnego wystroju sali spotkania czy sali weselnej tak nowoczesny element jako konsola do miksowania muzyki może tworzyć niespójny wizerunek imprezy. 

Ze strony gospodarzy wydarzenia ważne jest nie tylko poznanie oferty zarówno DJ `a czy orkiestry, ale też zasugerowanie własnych oczekiwań, w tym na przykład muzyki całkowicie na żywo, bez użycia połowicznych nagrań czy sekwenserów lub innych sztuczek. Najwyższy poziom, jaki proponuje ze swej strony oprawa muzyczna decyduje często o ostatecznych wrażeniach gości i zadowolenia gospodarzy w zakresie całego eventu. Jest to tym bardziej istotne, że muzycy lub DJ muszą współpracować z pozostałymi sferami wesela lub imprezy, w tym głównie z wyczuciem robić przerwy na posiłki, a nawet zwyczajny odpoczynek i chwilę wyciszenia. Koszty, jakie organizator zamierza przeznaczyć na sferę muzyczną są ostatecznym czynnikiem podjęcia decyzji o wyborze DJ `a lub muzyki na żywo.

Ustalenia z DJ`em lub zespołem muzycznym

W rozmowie z managerem orkiestry lub samym DJ `em najważniejsze jest uzyskanie informacji tak podstawowych jak bloki utworów granych w jednej sekwencji, ilość i długość przerw, a także możliwość improwizacji, na przykład na życzenie gości lub w związku z dedykacją. Półśrodki w tym przypadku mogą być istotną niedogodnością przyjęcia, zwłaszcza w przypadku tak kluczowych uroczystości jak wesele, które mają niezwykle indywidualny charakter. 

Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji!